Dlaczego oleje są ważne?

paź 28 2021

Dlaczego oleje są ważne w pielęgnacji cery tłustej i cery trądzikowej i czy należy się ich bać jeśli jesteś właścicielem takiej skóry?  Skóry te łączy jedna cecha- obie charakteryzują się wydzielaniem zbyt dużej ilości sebum.

Według badań klinicznych wszelkie niedoskonałości pojawiające się na buzi są wynikiem m.in. zbyt niskiego stężenia kwasu linolowego na skórze. Aby zapobiec błyszczeniu się cery tłustej i pojawianiu się kolejnych niedoskonałości na cerze trądzikowej wystarczy zadbać o odpowiedni poziom kwasu linolowego, a najprościej zrobić to za pomocą odpowiednich olejów.

Olej jojoba

Olej z pestek malin

Olej konopny

Olej tamanu

Olej lniany

Olej z czarnuszki siewnej

Olej z pachnotki

Wszystkie mają podobne działanie. Przede wszystkim regulują poziom wydzielania sebum. Ale również posiadają wspaniałe właściwości antybakteryjne, przeciwzapalne. Działają również łagodząco, a także chronią przed warunkami atmosferycznymi.

Jeśli zastanawiasz się, który z nich będzie najlepszy dla Ciebie to chętnie rozwieję twoje wątpliwości. W ofercie Zuzove znajdziesz produkty wypełnione drogocennymi olejami tłoczonymi na zimno. Między innymi serum, kremy czy same olejki.

Jeśli się obawiasz mozesz spróbować połączyć krem z kropelką oleju bądź kwas hialuronowy.

Czy są tu właścicielki cery tlustej bądź trądzikowej? Dajcie znać co Wam służy :)

 

https://www.facebook.com/105879784367080/posts/373977950890594

paź  28