MOCZNIK w kosmetykach - skąd, dlaczego, jak i po co?

kwi 20 2021

MOCZNIK w kosmetykach naturalnych- skąd, dlaczego, jak i po co?

 

    Nazwa pochodzi od moczu, bo naturalnie wydalamy go codziennie ok 20-30mg razem z moczem, ale także z potem. Czy pamiętacie stare, naturalne sposoby naszych babć, żeby zwyczajnie nasikać na miejsce skaleczone? Ohyda?! Może dla niektórych tak, natomiast mocznik ma niesamowite właściwości gojące więc może urynoterapia jest jakimś sposobem. Niektórzy potwierdzają jego znakomite właściwości nawet w leczeniu trądziku. Mocz przynosi takie efekty właśnie za sprawą MOCZNIKA. Nie musimy jednak na siebie sikać :), udowodniono bowiem, że mocznik wytwarzany syntetycznie jest identyczny jak ten wytwarzany przez nasze ciało.

     Mocznik to składnik NMF (natural moisturizing factor), czyli naturalny czynnik nawilżający naszej skóry, dzięki któremu jest ona nawilżona i gładka. Jeśli poziom mocznika spada (wraz z naszym wiekiem) staje się ona sucha i podrażniona.

     Badania udowadniają, że mocznik (diamid kwasu węglowego) jest bardzo pomocny w leczeniu suchości skóry, łuszczycy a także w atopowym zapaleniu skóry. W małych dawkach, czyli poniżej 10% zawartości w produkcie mocznik działa nawilżająco, inaczej mówiąc nie pozwala uciec wodzie ze skóry. Nie bez kozery mocznik stosowany jest w niskim stężeniu w kosmetykach np. w płynach do golenia, bo przyspiesza gojenie się ran. Taką ilość, czyli dokładnie 10% znajdziesz w moim naturalnym kremie do rąk MNÓSTWO RADOŚCI Z GŁADKOŚCI

    Jeśli jego stężenie będzie wyższe niż 10% sprawi to, że skóra będzie się delikatnie łuszczyć aby później się odbudować. Takie stężenie będzie dobre np. przy atopowym zapaleniu skóry. (Balsam do atopowej skóry już niebawem u mnie w sklepie Zuzove. I to będzie rewelacja!)

Naturalny balsam do skóry atopowej    Jeśli naturalne kosmetyki zawierają ponad 30% tego cuda - produkt będzie miał silniejsze działanie złuszczające, i wtedy będzie świetny np. na popękane pięty. Jeśli zatem nic nie pomaga na Twoje stopy – to możesz być pewna/ny, że mój krem MOC MOCZNIKA zadziała. Po nałożeniu kremu z mocznikiem w tak dużym stężeniu dochodzi do efektu keratolicznego, dzięki czemu keratyna warstwy rogowej zostaje rozluźniona, naskórek się złuszcza, stopy pozostają miękkie, gładkie i nawilżone. Nawet mocno popękane pięty zregenerują się bardzo szybko, mocznik bowiem przyspiesza podziały komórkowe warstwy ziarnistej skóry. Obserwuję to u siebie, jak wiadomo szewc bez butów chodzi...Jednak już po jednym posmarowaniu stóp na noc widzę, że momentalnie zmienia się jej stan.

 

    W kosmetykach w składzie INCI mocznik występuje pod nazwą Urea, natomiast spójrz czy przypadkiem nie jest to Diazolidynyl Urea lub Imidazolidinyl Urea – są to konserwanty często podrażniające naszą skórę.

Do czego możesz wykorzystać mocznik?

  • Naturalny peeling zmiękczający stopy – wystarczy nalać do miski ciepłej wody i dodać powiedzmy szklankę mocznika. Taka półgodzinna kąpiel sprawi, że Twoje stopy będą cudownie miękkie. Po tym znów polecę swój krem do stóp 30% mocznika MOC MOCZNIKA i jestem pewna, że taki kompleksowy rytuał wyprowadzi najbardziej cierpiące stopy na prostą!
  • Włosy – mocznik pięknie nawilża, nabłyszcza i wygładza włos. Możesz go dodać do maski, której używasz na włosy. Można rozpuścić w pół szklanki ciepłej wody pół łyżeczki mocznika i dodać ją do maski lub odżywki. Można też samą taką wodą włosy popłukać pod koniec mycia już po użyciu maski. Można także mocznik dodać do szamponu.
  • Możesz też rozpuszczony w wodzie mocznik potrzymać na głowie , wtedy będzie to także świetny peeling dla skóry głowy – a robimy to przecież tak rzadko, prawda?
  • Krem do stóp Moc mocznika 30% będzie również pomocny w leczeniu kurzajek. Sam mocznik też możesz zastosować na kurzajkę. Jest on bowiem antyseptyczny, przeciwzapalny i złuszczający, usuwa martwą tkankę.
  • Tonik do twarzy – tu używamy mocznika w malutkim stężeniu ponieważ najzupełniej w świecie będzie nas piekła skóra. Tak naprawdę mam u siebie klientki, które używają tego kremu do twarzy i bardzo sobie ten krem do stóp/twarzy chwalą?!:) Jeśli zaś chodzi o tonik można dodac do buteleczki 150ml dosłownie parę granulek, na czubku łyżeczki od herbaty.
  • Jeśli macie popękane łokcie, o których przy pielęgnacji też często zapominamy postępujemy tak jak w przypadku kąpieli stóp.

 

 Jeśli próbowałeś/łaś już mojego naturalnego, ręcznie robionego kremu do stóp – moc mocznika 30% to koniecznie daj znać  jak Ci się podoba, czy działa, jak wrażenia?!

Pozdrawiam Cię serdecznie. NIECH MOCznik będzie z Tobą!:)

Zuzia

kwi  20